Kişisel Bilgiler _________________________________________________________
011x1.gif

Sene 1965

 

 

 

Allah'in istek ve yaraticiligi ile bizlerin yaratilmasinda araç ve vesile olan bu çiftin yani Anne ve Babamin Allah'in verdigi nimetlere hamd ve sükür ederek,çocuklariylan mutlu hallerinden bir resim yandaki fotoğraf.1965 senesinden olup,babam,annem ve küçük kardeslerimlen çekilmis bir resim.

ilk Okul öncesindeki çocukluk döneminden sonra Nihayet 1956 senesinde Doyran Köyü ilkokulana basladim ve 1961 senesinde ilkokulu bitirdim.Ayni sene 17 kisi mezun olarak ilkokul diplomasi almayi hak ettik.iste bu onyedi kisinin isimleri ve dogum tarihleri

 

 

DOYRAN iLKOKULU 1960-1961 MEZUNLARI

D.Senesi
01-Ramiz YILDIRIM
1949
02-Abdullah KAN 1949
03-Osman ÖZTÜRK 1949
04-Ali KAYA 1948
05-Nuriye ÜLGEN 1949
06-Nermin ÖZCAN 1948
07-Kadir AYDIN 1950
08-Zeki ARDIÇ 1948
09-irfan DINÇER 1947
10-Osman ERKEN 1950
11-Yusuf KÜTÜK 1948
12-ismet NEYIS 1948
13-ismet GÜVEN 1948
14-Azmi TALAY 1949
15-Süleyman KARATEKE 1948
16-Emin AKKAYA 1951
17-Keziban KÜTÜK 1947

Tablo içindeki resim ilkokul diplomamdaki resimdir.insan hayatinda önemli bir yer tutan ilk okul dönemini unutmak hemen hemen mümkün olmaz.İşte bu dönemde atatürk sevgisini kalbimize nakis gibi isleyen ve hayatta sevilecek baskasinin olmadigini ögreten ögretmenler.

Birinci sinif ögretmenim,Menduh ESTI
ikinci Sinif ögretmenim,Sadi BAGLI
Üçüncü sinif ögretmenim,Süleyman ACAR
Dördüncü sinif ögretmenim,Mithat GÖRÜCÜ
Besinci sinif ögretmenim,Ayla GÜRCÜ

                                                                                                                                                                                                                                                           

Okul sonrasi bir sene bos gezdim.1963 senesinde Mersin Erdemli ilçesinde bulunan Ziraat "Alata Teknik Bahçivanlik Okulu"imtihanlarina girerek,üç senelik yatili bölümünü kazandim.  Her senenin yaz tatillerinde Antalya EKIM OTEL inde yazici olarak çalistim. 1963-1964,1964-1965 ve 1965-1966 ders senelerinde bu okulun ögrencisiydim.Okulu 1966 senesinde bitirdim.Stajimi Bağ ve Bahçe bölümünde yaptim.Okul bitiminden sonra hem çalisiyor hemde Bölge Ziraat yatili okullarin imtihanina hazirlaniyordum 1967 senesi içerisinde imtihana girecektim.Okul girisindeki  levha ile çekilmis bir resmimi buraya koyuyorum.

Elbetde unutmayacak bir üç seneydi bu seneler.Portakal bahçeleri ve çam agaçlarinin içerisinde geçen bir üç sene.1965-1966 ders döneminde 94 kisi ile beraber mezun olduk ALATA dan.III-A / III-B / III-C diye  Kendi sinifim III-B.iste sinif tablosu.

ALATA TEKNIK ZIRAAT OKULU 1965-1966  MEZUNLARI

 

III-A SINIFI

   
Okul Numarasi Adi Soyadi Dogum Tarihi ili
471 Ese POLAT 1950  
509 Fatma KAYHAN 1949  
589 Neriman ORHAN 1949  
559 Ese YILDIZ 1950  
562 Teslima YÜKSEL 1950  
590 Serife YIGIT 1949  
739 Hatice SALIVAR 1950  
740 Ferdane ALAKAYA 1951  
746 Esma ECAVIT 1951  
747 Gülüzar SIT 1950  
750 Hüsran KINCA 1951  
751 Teslima UYSAL 1951  
752 Fatma KAYNAR 1952  
755 Huriye YILDIZ 1953  
756 Ümmühane ALBAYRAK 1950  
757 Gül KIZILAY 1953  
758 Adile DEMIREL 1952  
759 Cemile TORUN 1953  
760 Gülsün TUNCA 1951  
761 Müzeyyer SAHIN 1952  
762 Emine YIGIT 1951  
764 Havana ALBAYRAK 1952  
765 Fatma AKDENIZ 1951  
766 Meral MECALOGLU 1950  
767 Emine KIRAZ 1951  
768 Hatice ÇETIN 1953  
770 Sabriye UYSAL 1951  
771 Fatma KAHRAMAN 1952  
772 Alime YELTER 1952  
773 Keziban SIVRI 1951  
774 Ayse MUTLU 1952  
 

III-B SINIFI

   
658 Mehmet Ali HELVACI 1948 Adana
662 Mehmet ATAMER 1949 Tokat
663 Ahmet Necati ÖNEL 1950 Mersin
664 Vural KARAL 1950 Mersin
668 Veysel KAYA 1949 Mersin
670 semsettin HELLAGÜ 1950 Adana
671 Kuddis YALMAN 1950 Adana
674 Selagattin KOCAASLAN 1950 Adana
675 izzet AKTUG 1949 Hatay
681 Ali KARACA 1949 Mersin
682 Abdullah KAN 1949 Antalya
684 Bayram Yeleç 1950 Adana
690 Halil AKYILDIZ 1949 Adana
696 Embiya YOZ 1950 Mersin
697 Cumali MALAL 1949 Mersin
700 Mustafa KUTKI 1950  
702 Osman BASIR 1947  
705 Bozan ISIK 1950  
708 Abdil Kadir KARTER 1950  
709 Abdil Kadir SEN 1948  
710 Muhsin BULDUK 1948  
711 Mesut OĞUZ 1949  
720 Kenan ARIKAN 1950 Adana
722 Savas BAY 1949  
725 Lütfi SENDAG 1949  
730 Haci SEYHAN 1949  
734 Hüseyin ORUÇ 1950  
 

III-C SINIFI

   
665 Ahmet ÖZGÜVEN 1950 Adana
666 Kenan PAMUK 1950 Mersin
667 Emin ÖZTÜRK 1950 Urfa
669 Hasan SERT 1949 Mersin
672 Ali TUFAN 1949 Adana
673 Erdal GEDIK 1951 Mersin
676 Mustafa KARAKAYA 1950 Adana
678 Hasan YEMIN 1950 Adana
680 Ahmet TUNCER 1950 Mersin
683 Halil YILDIRIM 1949 Adana
685 Arif KANDEMIR 1948 Gaziantep
686 Mehmet BICIL 1950 Antalya
687 Mahmut DURSUN 1950 Antalya
689 Ahmet DOLU 1948 Mersin
692 Ali Baser 1948 Adana
694 Muhsin GÜVENMEZ 1950 Adana
698 Yasar GÜR 1950 Adana
701 Ferhat KIRIKÇI 1950  
703 Mehmet Ali COSKUN 1949  
704 ibrahim SIMSAR    
706 Metin YÖNTEM    
712 Hüseyin SÖZAN    
713 Ökkes AKYILDIZ    
714 Aslan ASIK    
717 Naci YÜKSEL    
718 Ali DURAGAN    
719 Naci GÖK    
721 Hamis PAKIN    
723 Mustafa AKYILDIZ    
724 Eyüp AVSAR    
726 Hasan ALTAS   Antalya
728 Abdullah PANCAR    
731 Yusuf GÜMÜSOGLU    
732 Abdurrahman MUTLU    
735 Ali BAGIT    
736 Mustafa KARACAOGLU    

Not:Kirmizi renkli isimler ZIRAAT BÖLGE LISE Okul imtihanini kazananlardir.

Sayfa başına git